Menu Zamknij

Cudowne Śniardwy

Śniardwy to największe jezioro w Polsce. Będąc tam pierwszy raz możemy odnieść wrażenie, że znajdujemy się nad morzem. Bez wątpienia jest to idealne miejsce na odpoczynek, zapierające dech w piersiach.

Śniardwy
Śniardwy

Niedawno wybrałam się tam na biwak ze znajomymi, wszyscy byli zachwyceni widokiem, gdy znaleźliśmy się na najwyższym punkcie tego jeziora. Jego ogromną zaletą jest głębokość – nawet gdybyśmy doszli do połowy tego jeziora, nie musimy obawiać się, ze woda będzie sięgała nam wyżej niż do szyi.

Śniardwy

Kąpiąc się tam, nie mamy ochoty wychodzić. Jest to idealne miejsce na wakacyjny wypoczynek połączony z długimi, nocnymi ogniskami.

Warto wykorzystać tu także wszelkie sprzęty wodne. Odpoczywają tam zarówno młodzi ludzie, jak i osoby w starszym wieku szukające spokojnego, ale niezwykle pięknego miejsca.

Niestety pogoda tam bardzo szybko się zmienia, jednocześnie świeci słońce i słychać grzmoty, dlatego kazdy powinien zachować szczególną ostrożność. Jednak nie powinno to w żaden sposób zniechęcić nas do wypoczynku w tym miejscu.

Noclegi

Mamy do dyspozycji wiele hoteli, pól namiotowych oraz ośrodków oferujących nam noclegi. Uważam, że warto pojechać na Wysoki Brzeg, by móc z góry podziwiać jezioro. Mimo tego, że byłam tam już wiele razy, za każdym razem ten widok zachwyca mnie tak samo i mam ochotę wracać, zawsze z ogromną radością i pewnym podekscytowaniem.

Tym razem mieliśmy bazę wypadową w Apartamentach Plażowych w Rowach. Ktoś powie, że to daleko. Ale tak nie jest. Samochodem dzisiaj to „rzut beretem”. Wybraliśmy Rowy jako centralny punkt Pomorza i stąd robimy wypady. Tym razem „wyskoczyliśmy” nad Śniardwy.

Śniardwy są też prawdziwym rajem dla wędkarzy, co można zauważyć w wielu miejscach. Myślę jednak, że ważne jest także to, by wybrać się w miejsce, w którym nie ma zbyt wielu innych turystów.