Menu Zamknij

Półwysep Helski. Jak spędzić tu wolny czas?

Kto chce spędzić niezapomniane wczasy nad polskim morzem, ten może wybrać się na Półwysep Helski. To wyjątkowe miejsce, które urzeka i pięknymi widokami i ciekawą ofertą wypoczynku. Jakie atrakcje czekają tu na gości?

Półwysep Helski

Jurata

Ta nadmorska osada ma wiele uroku, a dobre zagospodarowanie sprawia, że każdy z nas znajdzie tu dla siebie idealne miejsce na urlop. W Juracie nie brak pięknych plaż oraz zabytkowych willi, które od stu lat służą turystom wypoczywającym nad Bałtykiem. Przypominają one o tym, iż Jurata już w okresie międzywojennym stała się popularnym letniskiem, przyciągającym przede wszystkim ludzi znanych i zamożnych.

Jastarnia

Ten popularny kurort może się pochwalić dobrym zagospodarowaniem oraz doskonałymi warunkami do wypoczynku. W jaki sposób można tu spędzać wolny czas? Przede wszystkim na terenie licznych kąpielisk oraz na spacerach po okolicznych lasach. Warto też poświęcić nieco więcej uwagi takim atrakcjom, jak port rybacki czy Muzeum pod Strzechą. Ta ciekawa placówka może się pochwalić kolekcją dawnych sprzętów rybackich, dzięki czemu każdy turysta może przenieść się do czasów, gdy Jastarnia była zwykłą wioską rybacką.

Hel i jego historyczne skarby

Hel kojarzy się przede wszystkim z pięknymi plażami oraz z fokarium, w których tak chętnie spędzają czas rodziny z dziećmi. Warto jednak pamiętać, że w czasie wycieczki po tym nadbałtyckim kurorcie można zdobyć wiele ciekawych wiadomości na temat historii, a przede wszystkim na temat II wojny światowej. Muzeum Obrony Wybrzeża bez wątpienia jest tu jedną z najważniejszych atrakcji turystycznych, którym warto poświęcić swój czas. Dla miłośników historii nie lada gratką będą też spacery po okolicznych lasach, w których wciąż można zobaczyć sporo wojennych pamiątek w postaci bunkrów i okopów.

Zatoka Pucka – raj dla spragnionych wypoczynku

Wypoczynek nad wodami Zatoki Puckiej to idealna propozycja dla tych osób, którym marzy się relaks w pięknej scenerii. Dla tych, którzy wolą spędzać czas aktywnie, ciekawa ofertą będzie możliwość uprawiania sportów wodnych oraz urządzania rowerowych wycieczek po Mierzei Helskiej. Na brak ciekawych tras nie można tu narzekać, a że w trakcie rowerowej wycieczki można podziwiać i malownicze plaże, i ciekawe zabytki architektury, wyprawa taka sprawi wiele radości każdemu z nas.

Mierzeja Helska to raj dla każdego, kto chce się nacieszyć wypoczynkiem w pięknej scenerii i miło spędzić czas z dala od codziennych problemów. Kto znajdzie tu tanie noclegi, ten będzie mógł do woli korzystać z plaż, pięknych widoków oraz wspaniałego klimatu.