Menu Zamknij

Jarosławiec

Jarosławiec jest wypoczynkową wsią położoną w województwie zachodniopomorskim na wybrzeżu Morza Bałtyckiego. Zlokalizowana 24 km od Darłowa i 33 km od Ustki oraz kilka kilometrów od jeziora Wicko.

Turystów przyciąga przede wszystkim Morze Bałtyckie oraz szeroka, piaszczysta plaża. Miejscowość dysponuje dwoma kąpieliskami morskimi: „Jarosławiec Zachód” oraz wyróżnione w 2012 r. Błękitną Flagą „Jarosławiec Wschód”. Certyfikat Błękitnej Flagi przyznawany jest kąpieliskom, które spełniają normy czystości wody i bezpieczeństwa.

Jarosławiec

Wśród atrakcji Jarosławca wyróżnić można znajdująca się w centrum 33-metrową latarnię morską, która otwarta jest dla zwiedzających od maja do września. Z jej balkonu podziwiać można widoki na morze, dwa przybrzeżne jeziora i samą miejscowość. Na przeznaczonej dla rybaków przybrzeżnej przystani zobaczymy kolorowe rybackie łodzie i kutry. Przez miejscowość przebiegają piesze i rowerowe szlaki turystyczne.

Latarnia Morska w Jarosławcu

Pisząc o atrakcjach, nie sposób pominąć aquaparku z kompleksem zewnętrznych basenów, zjeżdżalniami, basenowymi leżakami, powietrznymi gejzerami, basenem ze sztuczną falą.

Atrakcje w Jarosławcu

Pozostałe atrakcje: rejsy wycieczkowe po Bałtyku, Motylarnia, Muzeum Bursztynu, Centrum Rozrywki (m. in. tory przeszkód, zjeżdżalnie, place zabaw dla dzieci), przejażdżki ciuchcią, Galeria Rybacka, pole do mini golfa, park linowy, zjeżdżalnia wodna na plaży.

W okolicy można odwiedzić poniemieckie bunkry zlokalizowane przy porcie w Ustce, Mini Zoo w Wiciach, Dolinę Charlotty, Zamek Książąt Pomorskich w Darłowie, Muzeum Kultury Ludowej Pomorza w Swołowie.

Wśród cyklicznych imprez organizowanych na terenie Jarosławca znajdują się: Międzynarodowy Bieg Po Plaży Jarosławiec, Ogólnopolskie Biegi Młodzieżowe „Powitanie Lata” Jarosławiec, Ogólnopolskie Zawody Pływackie Klif Jarosławca, Ogólnopolski Rajd Rowerowy „Racibora” po ziemi Sławieńskiej – Jarosławiec.

W okresie wakacji w miejscowości odbywają się koncerty zespołów muzycznych i występy kabaretów. W czasie tegorocznego lata można było brać udział chociażby w plenerowych pokazach filmów czy zajęciach aerobiku na plaży.

Miejscowość dysponuje dość rozbudowaną bazą noclegową. Obiekty mogą pomieścić ogólnie około 15 tys. ludzi. Mimo to rezerwacji miejsc lepiej dokonywać z wyprzedzeniem. Noclegi w Jarosławcu oferują pokoje gościnne, domki letniskowe, ośrodki wczasowe, pensjonaty, wille, campingi. Przykładowo ceny pokoi gościnnych zaczynają się od 20-30 zł za osobodobę. Można również zatrzymać się w czterogwiazdkowym hotelu oferującym m. in. basen i spa.

Jarosławiec to niewątpliwie miejsce, w którym warto spędzić swój wakacyjny pobyt. Nie trzeba się martwić o wybór atrakcji czy miejsca noclegowego.

Fotografie: Marcin Wójcik