Menu Zamknij

Puck

Puck i jego atrakcje turystyczne

Puck i malownicza Zatoka Pucka, możliwość wypoczynku nad morzem oraz gęsta sieć szlaków turystycznych dla rowerzystów i piechurów to czynniki, dzięki którym turystyka w rejonie tego miasta rozwija się doskonale.

Puck bez wątpienia zasługuje na uwagę, a jego atrakcje turystyczne od lat przyciągają tu letników. Puck, często traktowany jako doskonała baza wypadowa na Hel oraz na Kaszuby, z pewnością może zachwycać. Jak można spędzić czas na terenie tego miasta? Co warto zobaczyć w czasie pobytu na jego terenie?

Historyczne miasto Puck

Puck przyciąga nie tylko plażą i dobrymi warunkami do uprawiania sportów wodnych. To miasto, o którego historii przypominają dość liczne zabytki. Do dziś zachował się tu historyczny układ urbanistyczny, dzięki czemu w mieście panuje wspaniała atmosfera.

Wiele ciekawych kamienic można ujrzeć w rejonie Starego Rynku. Jego wyjątkową ozdobą jest wzniesiony w XIX wieku ratusz, służący niegdyś miejskiej władzy. Wspaniałym zabytkiem jest też kościół św. Piotra i św. Pawła, który swą obecną formę zyskał w XIV wieku.

Wiadomo jednak, że sama świątynia istniała już w XIII stuleciu i jest jedną najcenniejszych pamiątek historycznych na terenie Pucka.

Tradycja i nowoczesność

Puck, ważne miasto na Kaszubach oraz ostoja rybackiej kultury, może się również pochwalić ciekawymi placówkami muzealnymi. Dla miłośników tradycji i lokalnej kultury wspaniałą przygodą może stać się wizyta w Izbie Rybackiej. Urządzona tu wystawa w wyjątkowo atrakcyjny sposób przedstawia życie dawnych rybaków.

Ci, którzy chcą dokładniej poznać dzieje miasta i jego okolicy, koniecznie powinni wybrać się do Muzeum Ziemi Puckiej oraz do pobliskiej kuźni z XIX wieku. To dziś są tu prezentowane wyroby kaszubskich rzemieślników, które mogą zachwycić swym unikalnym charakterem. Turystyka, która dla mieszkańców miasta jest ważnym elementem lokalnej gospodarki, rozwija się w rejonie Pucka bardzo dobrze.

Ci, którzy wczasy chcą spędzić właśnie w tym zakątku polskiego wybrzeża, o noclegi martwić się tu nie muszą. Czekają na nich ośrodki wypoczynkowe oraz pensjonaty, tańsze noclegi można znaleźć w młodzieżowych schroniskach oraz ośrodkach harcerskich.

Dobre połączenie z Helem i Trójmiastem sprawia, że można się z Pucka wybierać na ciekawe wycieczki po okolicy, odkrywając piękno wybrzeża i jego niezwykłe bogactwo.