Menu Zamknij

Łeba

Łeba jest doskonale znana tym turystom, dla których wczasy nad morzem to recepta na udany urlop.

Rozwijająca się tu turystyka sprawia, że noclegi w Łebie można znaleźć bez problemów, a oferta z roku na rok jest coraz szersza, warunki do wypoczynku oraz tak liczne w tej części wybrzeża atrakcje turystyczne sprawiają, że Łeba jest chętnie wybieranym kurortem. Jak można spędzić wczasy na jej terenie?

Łeba – Osada rybacka

Łeba to przede wszystkim malownicze wydmy oraz niezwykły klimat, dzięki któremu można miło spędzić czas na terenie tego miasta. Wielu wrażeń może dostarczyć spacer po jej najstarszej części, znanej z parterowych domów rybackich pochodzących jeszcze z XIX wieku.

Każdy z nich jest cennym zabytkiem i niezwykle wartościową pamiątką po dawnych mieszkańcach Łeby. Współczesna Łeba to również kurort pełen atrakcji, dzięki którym tak chętnie spędzają tu wczasy całe rodziny. Do głównych zaliczany jest największy w Polsce park dinozaurów – Łeba Park, a także stadnina koni, park linowy oraz wystawa motyli.

Wyrzutnia rakiet

Jest to tajny niemiecki poligon z 1940 roku . Miejsce to wybrano ze względu na słabe zaludnienie oraz sporą odległość od wojsk alianckich. Był to poligon doświadczalny, na którym testowano rakiety i przeprowadzano próby różnego rodzaju bomb, które zrzucano przeważnie na jez. Łebsko.

Większość budowli poligonu wysadzono w powietrze, przed wkroczeniem na te tereny wojsk radzieckich. Przetrwał jeden bunkier, w którym obecnie mieści się muzeum . Zwiedzający mogą obejrzeć w nim wystawę fotograficzną, stare dokumenty i plany poligonu.

Większość eksponatów znajduje się na zewnątrz, pod gołym niebem są to m.in.: szkła pancerne z okien bunkrów, lej startowy dla rakiet, elementy broni i wojskowy motocykl, a także resztki polskich wyrzutni rakiet meteo.

Polecam odwiedzić znajdującą się niedaleko wieżę widokową z zachwycającą panoramą na morze, wydmy i jezioro.

Nowoczesne ośrodki i infrastruktura

To z myślą o Turystach powstają nowe ośrodki wypoczynkowe, w których można znaleźć noclegi na wysokim poziomie. Nie brak tu również eleganckich hoteli oraz przytulnych pensjonatów.

Na nudę w Łebie z pewnością narzekać nie można. Ten kurort to nie tylko piękne plaże i możliwość leniuchowania na pisaku, ale i wiele możliwości spędzania czasu w aktywny sposób.

Sporty wodne

Łeba jest miejscowością wysoko ocenianą przez miłośników sportów wodnych. Na dorosłych młodzież i dzieci czekają kluby sportowe, szkoły jazdy konnej, żeglarskie, szkółki windsurfingu, a także niezliczona ilość rozrywek jak chociażby motorówki, skutery wodne jachty czy żaglówki. Doskonałe warunki do uprawiania windsurfingu znajdują się na jezioro Sarbsko, gdzie głębokość nie przekracza 1m.

Wodny plac zabaw dla dzieci jest to kompleks rekreacyjny złożony z dwóch niecek basenowych o głębokości 40 i 90 cm. Wśród bajecznie kolorowych aranżacji najmłodsi mają do dyspozycji dwa pirackie okręty z wodnymi armatkami, ślizgawkami, zjeżdżalnią rurową i wieloma innymi atrakcjami. Na basenie można bezpłatnie wypożyczyć koła, rękawiczki do pływania piłki.

Wydmy ruchome

Wydmy Ruchome są ewenementem przyrodniczym Słowińskiego Parku Narodowego i unikalną atrakcją turystyczną Wybrzeża Słowińskiego. Położone są miedzy jeziorem Łebsko, a morzem. Dla tych, którzy lubią piesze wycieczki wielką atrakcją są pobliskie wydmy oraz szlaki, które prowadzą na teren Słowińskiego Parku Narodowego.

Ci, którzy chcą wypocząć i wczuć się w atmosferę dawnej Łeby, mogą poczuć się doskonale w rybackim porcie, w którym nadal można podziwiać kolorowe kutry rybackie.