Menu Zamknij

Darłowo

Darłowo to niewielka miejscowość położona nad Morzem Bałtyckim w północno – zachodniej części Polski. Jest nadmorską miejscowością wypoczynkową liczącą ponad czternaście tysięcy mieszkańców.

Historyczne Darłowo i nowoczesny Darłówek

Ze względu na swój królewski nadmorski urok i bogatą historię możemy w okresie wakacyjnym i nie tylko poznać ten urokliwy zakątek planując ciekawe wakacje w tym regionie. Dla osób ceniących spokój i nadmorski klimat z bogatą zieloną florą w tym miejscu znajduje się najstarsza plaża Darłówek o długości 5 kilometrów w Polsce ze złotym jasnym piaskiem.

Plaża w Darłowie jest największą atrakcją turystyczną na której turyści mogą odpoczywać w słonecznych zakamarkach tej długiej rozciągającej się 5 kilometrów plaży z dostępem do morza i słonej wody. W sezonie letnim na plaży odpoczywają setki tysiące osób nie tylko z Polski, ale również z całej Europy. Jest to bardzo ładna i spokojna okolica z bogatą naturą leśną umiejscowioną wzdłuż rozciągającej się plaży. Czysta okolica plaży Darłówek przyciąga każdego letniego sezonu rodziny z dziećmi, które mają wiele atrakcji organizowanych przez miasto podczas wakacji.

Nad morzem i na plaży

Dużą popularnością cieszą się nad morzem wśród miłośników aktywnego wypoczynku sporty wodne, można w okolicy wypożyczyć skuter lub popływać pontonem czy łódką na polskim morzu. Cicha miejscowość jaką jest Darłowo o dobrym klimacie sprzyja aktywności i zabawom w wodzie.

Na plaży organizowane są zawody w piłkę plażową lub siatkową. Dla osób ceniących leżakowanie jest dużo terenu na relaks i odpoczynek z całą rodziną na plażowych leżakach. W pobliżu znajdują się małe punkty gastronomiczne oferujące lody, smażone ryby które są najlepsze i najsmaczniejsze nad polskim morzem.

Rybactwo

Darłowo słynie z dużych połowów Dorsza i jest największą miejscowością w której rybacy hodują tą rybę i mogą dostarczać ludziom do konsumpcji. Chrupiąca ryba morska z bogatym zestawem surówek i frytek to najbardziej lubiany i kupowany zestaw przez turystów.

Atrakcją Darłowa są liczne wieczorne dyskoteki, imprezy kulturalne na powietrzu oraz dużo atrakcji dla dzieci w parku rozrywki intelektualnej są dostępne gry które zainteresują każde dziecko.

Ścieżki rowerowe

W Darłowie jest wiele ścieżek rowerowych które zachęcają turystów to rodzinnych i grupowych wypadów rowerowych w nadmorskiej miejscowości. Rowery można wypożyczyć gdy nie mamy możliwości zabrania swojego sprzętu rowerowego z domu.

Wędkarstwo

Dla osób starszych w Darłowie jest wiele ścieżek spacerowych które cieszą się dużą popularnością. Z pewnością odwiedzają to miejsce miłośnicy wędkarstwa, ponieważ jest to region bogaty w obszary zarybione do połowu i z dużą ilością zdrowego jodu który podczas wędkarstwa przynosi ulgę i relaks fanom tego sportu. W Darłowie jak to mówią miejscowi mieszkańcy, że jest to raj dla wędkarzy i miłośników regat oraz wieczorów z muzyką szant.

Port

Bardzo ważną atrakcją jest port w Darłowie do którego przypływają statki i można wypożyczyć łodzie, organizowane są też w okresie wakacyjnym festiwale regat i jachtów na Morzu Bałtyckim.

Zamek Książąt Pomorskich i muzeum

Dla tych turystów, którzy w czasie wakacji spędzanych nad morzem nie chcą ograniczać się do plażowania, Darłowo będzie doskonałym celem wyprawy. Darłowo to piękna zabudowa oraz atrakcje, które mogą oczarować każdego miłośnika historii.

Jednym z najważniejszych obiektów, z jakimi można się tu spotkać, jest Zamek Książąt Pomorskich. Co warto wiedzieć na jego temat? Zamek Książąt Pomorskich w Darłowie to wielka atrakcja dla każdego miłośnika średniowiecznej architektury. Jego budowę rozpoczęto w drugiej połowie XIV wieku z woli Bogusława V.

Pierwotnie była to gotycka budowla, która jednak z czasem zmieniła nieco swój wygląd. Ważnym okresem dla podupadającego zamku okazał się okres międzywojenny. To właśnie wtedy zniszczoną budowlę zaczęto starannie odnawiać, planując utworzenie w jej murach placówki muzealnej.

Dziś zamek ten jest miejscem chętnie odwiedzanym przez turystów, a prezentowane w jego murach eksponaty mogą na każdym z nas zrobić ogromne wrażenie. Co można zobaczyć w zamkowym muzeum? Drewniane rzeźby, obrazy oraz zabytki pomorskiej sztuki ludowej – oto najważniejsze atrakcje, jakimi przyciąga turystów ten zamek.

Darłowo to jeden z najważniejszych ośrodków turystycznych nad polskim morzem, a w jego okolicy nie brak pięknych letnisk. Warto jednak pamiętać i o tych atrakcjach, które czekają w centrum tego miasta. Takie obiekty, jak Zamek Książąt Pomorskich, mogą przecież oczarować każdego z nas.

Darłowo to perła nadmorska w której relaks i odpoczynek podczas wakacyjnego urlopu z pewnością odnajdziemy i będziemy na długo wspominać przepiękne widoki i krajobrazy w tym regionie Polski w harmonii z naturą i polskim morzem.