Menu Zamknij

Nadmorski Park Krajobrazowy

Nadmorski Park Krajobrazowy jest wyjątkową krainą, na terenie której czekają na turystów wspaniałe atrakcje.

Turyści, którym marzą się wycieczki po terenach wyjątkowo atrakcyjnych pod względem krajobrazowym i przyrodniczym, z pewnością docenią potencjał tego parku.

Nadmorski Park Krajobrazowy – wyjątkowa kraina

Główną przyczyną wizyt na tym terenie są jednak wspaniałe widoki, które towarzyszą tu podróżnikom na każdym kroku. Co warto wiedzieć o tym parku?

Piękno polskiego wybrzeża

Nadmorski Park Krajobrazowy na swą specyfikę. To jeden z najstarszych parków tego typu na ziemiach polskich, a jego najważniejszą część stanowi Zatoka Pucka.

W skład parku wchodzi też skrawek wybrzeża, z tak znanymi miejscowościami jak Władysławowo oraz Hel. Piękna linia brzegowa z malowniczymi klifami, mierzejami oraz wydmami to podstawowe walory tego parku.

Skarby przyrody

Dla miłośników przyrody ważne są również te skarby przyrody, które ukrywają się w wodach Zatoki Puckiej. Liczne glony oraz niezwykłe trawy morskie świadczą o jej wyjątkowości i czynią ten wodny ekosystem jedną z największych ciekawostek przyrodniczych nad polskim morzem.

Ryby, foki oraz morświny to kolejne przyrodnicze atrakcje, dzięki którym Nadmorski Park Krajobrazowy stał się wyjątkowo atrakcyjnym miejscem dla miłośników naturalnych bogactw. Piękne bory sosnowe oraz ciekawe gatunki porostów są tu dodatkową atrakcją i przyciągają tych turystów, których najbardziej interesuje ciekawa roślinność polskiego wybrzeża Bałtyku.

12 rezerwatów przyrody

Przyrodniczą wartość tego niezwykłego miejsca może dodatkowo podkreślić fakt, iż na terenie parku wyznaczono aż 12 rezerwatów przyrody. Na ich terenie chronione są najcenniejsze stanowiska zwierzęce i roślinne, którym należy się wyjątkowe wsparcie ze strony miłośników natury.

Dla tych osób, które cenią sobie możliwość wypoczynku na łonie natury i podziwiania pięknych krajobrazów, Nadmorski Park Krajobrazowy może okazać się wyjątkowo atrakcyjnym celem wycieczki. Wędrówki po jego obszarze mogą okazać się wspaniałą lekcją przyrody, z której z pewnością warto skorzystać.