Menu Zamknij

Klif w Orłowie

Klif w Orłowie ma aż 60 metrów wysokości, a jego długość to 650 metrów. Piękna plaża oraz wspaniałe widoki, jakie można stąd podziwiać, czynią z tego miejsca jedno z najpopularniejszych miejsc nad polskim morzem.

Dla tych, którym marzą się udane wczasy nad morzem, nie lada gratką jest dzielnica Orłowo, znana z pięknej plaży oraz potężnego klifu.

Klif w Orłowie

Orłowski klif
Orłowski klif

Klif orłowski zachwyca ciekawym przekrojem, pokazuje też turystom, jak potężną siłę mają morskie fale. Sam klif prezentuje się wspaniale, a wypoczynek w jego rejonie może każdemu sprawić wiele radości.

Wszystkie te czynniki sprawiają, iż klif w Orłowie stał się jedną z turystycznych wizytówek Gdyni oraz miejscem, którego w trakcie wycieczki po tym mieście nie można pominąć.

Kilka słów o Gdyni

Orłowo jak wspomniałem to dzielnica Gdyni. Będąc w tym mieście, przy plaży powinniście odwiedzić port oraz Molo Południowe.

Jakimi skarbami może się pochwalić jeszcze Gdynia? Dla jednych głównym celem wycieczki po tym mieście jest modernistyczna zabudowa, dla innych – port oraz Molo Południowe, przy którym można zwiedzać tak znane jednostki, jak ORP Błyskawica czy Dar Pomorza.

Dar Pomorza - żaglowiec zacumowany przy Skwerze Kościuszki w Gdyni
Dar Pomorza – żaglowiec zacumowany przy Skwerze Kościuszki w Gdyni

Obowiązkowym punktem w programie zwiedzania tego miasta stało się też Akwarium, chętnie odwiedzane przez dużych i małych turystów, pragnących poszerzyć swą wiedzę na temat Bałtyku i jego przyrodniczego bogactwa.

Fotografie: Serwis Pixabay