Menu Zamknij

Sopot

Sopot jest jedną z nadmorskich miejscowości wypoczynkowych położonych nad Bałtykiem. Razem z Gdańskiem i Gdynią tworzy słynne polskie Trójmiasto. Jest to miasto wyjątkowe. Uroku dodają mu piękne wille otoczone drzewami, mnóstwo zadbanych parków, ogrodów i stare secesyjne kamieniczki. Walory te doceniane są nie tylko przez turystów polskich ale i zagranicznych. Już sam fakt, że co roku Sopot odwiedza ponad dwa miliony wczasowiczów mówi sam za siebie.

Sopot – plaże

Czyste piaszczyste plaże, strzeżone kąpieliska i woda cieplejsza niż w innych częściach Bałtyku przyciągają nieustannie spragnionych słońca turystów. Warto dodać, że sopockie plaże uchodzą za najbezpieczniejsze i najlepiej przygotowane nadmorskie kąpieliska. Na plaży stoją zjeżdżalnie wodne, które uatrakcyjniają wypoczynek.

Sopot – molo

Drewniane molo – najdłuższe w Polsce jest miejscem gdzie odbywa się wiele imprez, festynów a jednocześnie jest to ulubione miejsce spacerów i przystań turystycznej żeglugi pasażerskiej a także taksówek wodnych. Na molo znajdują się lunety przez które można zobaczyć panoramę całego miasta.

Sopot to również miejscowość uzdrowiskowa. Jest Dom Zdrojowy, komfortowy hotel oferujący noclegi o bardzo wysokim standardzie, nowoczesne kino i wiele innych atrakcyjnych obiektów.

Baza noclegowa jest bardzo dobrze rozbudowana ale i tak w okresie letnim znalezienie wolnego miejsca bez wcześniejszej rezerwacji jest prawie ni możliwe. Sopot jest miastem, w którym ciągle coś dzieje. Latem organizowane są Mistrzostwa Świata w Żeglarstwie a także Puchar Bałtyku w Windsurfingu. Zimą na placu przy Parku Zdrojowym działa lodowisko Monciak.

Monciak

Przy najsłynniejszym deptaku na ulicy Bohaterów Monte Cassino czynne są puby, kafejki, restauracje, galerie a latem swoją muzykę prezentują muzycy a wędrowne teatry wystawiają sztuki. Przez całe lato Sopot tętni życiem. Jesienią nie ma tu aż takich tłumów turystów. Spacer piękną plażą o zachodzie słońca to wspaniała chwila relaksu.

Sopot jest miastem, które tak właściwie nigdy nie śpi. Spotykają się tutaj sławni artyści, naukowcy i turyści. Trudno uwierzyć, że dawniej była to tylko rybacka osada a teraz słynne nadmorskie kąpielisko i uzdrowisko w jednym. Jest to miasto, któremu nie potrzeba dużej reklamy. Trzeba tu przyjechać, zobaczyć i przekonać się czym dla Polski jest Sopot.