Menu Zamknij

Jastrzębia Góra

Jastrzębia Góra  jest jedną z tych miejscowości, w których można spędzić wspaniałe wczasy nad morzem.

Jastrzębia Góra to znane kąpielisko oraz ceniony ośrodek turystyczny, na terenie którego czekają noclegi i wspaniałe atrakcje turystyczne.

W jaki sposób można tu spędzić czas? Na jakie obiekty koniecznie trzeba zwrócić uwagę spędzając wczasy w rejonie Jastrzębiej Góry?

Jastrzębia Góra, która do dziś ceniona jest za niezwykle piękne widoki, sławę zdobyła już w okresie międzywojennym.

Kąpielisko Jastrzębia Góra

To właśnie wtedy, dzięki pisarzom oraz politykom zafascynowanym wybrzeżem Bałtyku, na terenie tego kąpieliska zaczęła się intensywnie rozwijać turystyka.

I dziś jest ona bardzo ważnym elementem w lokalnej gospodarce, a noclegi w prywatnych kwaterach to dla wielu miejscowych szansa na podreperowanie domowych budżetów. Wspaniałe atrakcje turystyczne tego kąpieliska są doskonale znane i nie wymagają szczególnej reklamy.

Piękne wybrzeża oraz latarnie morskie są jej największymi walorami. Turyści, którzy spędzają tu wczasy, mogą też nacieszyć swe oczy widokiem pięknej zabudowy.

Wille oraz pensjonaty budowane w okresie międzywojennym są dziś wielkimi atrakcjami dla turystów i sprawiają, że Jastrzębia Góra w dalszym ciągu może się pochwalić niezwykłą atmosferą.

Klimat i tradycja

Choć w pobliżu tych tradycyjnych obiektów niczym grzyby po deszczu wyrastają nowoczesne ośrodki, to kąpielisko w dalszym ciągu ma niezwykły klimat.

Jastrzębia Góra to również Rozewie – fascynujący przylądek, znany jako najdalej na północ wysunięty punkt w Polsce.

To jednocześnie ważne miejsce dla miłośników literatury, którzy zaglądają do tutejszej latarni morskiej w czasie swych wycieczek śladami Stefana Żeromskiego. Wiadomo, że latarnia morska na tym przylądku była jednym z ulubionych miejsc tego pisarza, o czym zresztą do dziś przypomina pamiątkowa tablica.

Deptak, pomnik z hymnem kaszubskim oraz pobliski rezerwat krajobrazowy to najważniejsze atrakcje turystyczne, którymi może skusić Jastrzębia Góra.

Spędzając wczasy na jej terenie warto też zajrzeć do Lisiego Jaru. Ten piękny wąwóz jest jednym z najciekawszych miejsc nad Bałtykiem, który swym urokiem może oczarować każdego turystę.