Menu Zamknij

Ocean Park Władysławowo

Wakacje jeszcze trochę potrwają, więc jeśli ktoś się wybiera nad nasze piękne morze to polecam Władysławowo. Miejsce w sam raz dla rodzin z dziećmi, ponieważ w koło są place zabaw.

Prawie przy każdym domu wypoczynkowym znajdują się atrakcje dla dzieci i oczywiście Ocean Park Władysławowo.

Władysławowo to miasto w północnej Polsce, w województwie pomorskim, w powiecie puckim, w gminie Władysławowo. Położone na Pobrzeżu Gdańskim, nad Morzem Bałtyckim i Zatoką Pucką. Mieści się tutaj port morski no i oczywiście znakomita atrakcja, nie tylko dla najmłodszych, czyli Ocean Park Władysławowo.

Ocean Park Władysławowo

Mimo, że widać, że jeszcze nie wszystkie prace są tam zakończone to i tak warto się tam przejść. Za wejście płaciliśmy 20 zł od osoby dorosłej, a mój 1, 5-roczny synek miał oczywiście wejściówkę za darmo.

Wchodząc wejściem od strony ulicy Żwirowej zaraz na wstępie wita nas olbrzymi przodek krokodyla kierujący paszczę dokładnie w naszą stronę. Następnie schodzimy stromą ścieżką do mini Lunaparku.

Ceny karuzel przystępne, choć nie mieliśmy możliwości skorzystać ze zbyt wielu przejażdżek – jednak mały okazał się za malutki.

Natomiast mieliśmy szczęście co do wozu z piłeczkami. Jeden z panów z obsługi był tak miły, że wszedł do środka z moim dzieckiem, które było zbyt przerażone nowością, żeby się same bawić i szalał z nim tam tak długo, aż mały przestał się bać i ku mojemu zaskoczeniu zaczął się sam wspinać i chować w piłeczkach.

Błękitek – najfajniejszy wieloryb na świecie

Kolejną atrakcją jest seans z gadającym wielorybem Błękitkiem, który zaznajamia w zabawny sposób dzieci ze swoim podwodnym światem.

Zaznaczę tu, że mimo mojego wieku też się świetnie bawiłam na tym seansie.

W tej samej okolicy, w której przesiaduje Błękitek możemy zobaczyć makiety różnych ryb, a także żywe rybki – na razie jedno akwarium, ale widać, że prace są w trakcie.

Niewątpliwą atrakcją Ocean Park  Władysławowo są oczywiście ogromne makiety podwodnych olbrzymów i innych stworzeń morskich.

Można spacerować do woli przyglądając się tym pięknym stworzeniom począwszy od gigantycznego płetwala błękitnego w samym centrum placu, poprzez kałamarnicę, rekiny, delfiny, płaszczki, aż po foki, pingwiny i wiele innych.

Można także usiąść pod pięknym wodospadem, a właściwie za nim i cieszyć się chłodkiem w upalny dzień lub usiąść na jednej z ławek i poczuć się przez chwilę jak na dnie oceanu.

Zjeżdżalnie, huśtawki, trampoliny

Główną atrakcją dla naszych pociech będzie wielki plac zabaw ze zjeżdżalniami, dmuchanymi zamkami, huśtawkami, trampolinami i innymi atrakcjami, całkowicie bezpłatny. Jak już dziecko zobaczy te wspaniałości to trudno je stamtąd wyciągnąć.

Najfajniejsze jest to, że są tam zarówno miejsca dla malutkich dzieci, takie jak koniki na sprężynach, basen z piłeczkami, czy domki z piaskownicami i zabawkami do piasku, jak i bardziej atrakcyjne dla starszaków wspomniane już trampoliny, czy bunge.

Dmuchane zamki są też jedne dla dużych inne dla małych dzieci, więc nie musimy się obawiać, o bezpieczeństwo naszych maluchów. To samo ze zjeżdżalniami, których jest kilkanaście.

Rodzice w tym czasie mogą spokojnie skorzystać z całkiem niezłego jedzonka lub kawki w punktach gastronomicznych.

My niestety nie załapaliśmy się na żadną imprezę, ale jak wyjeżdżaliśmy to były przygotowania do koncertu, więc myślę, że każdy znajdzie tam coś dla siebie.

Na początku wydaje się, że koszt jest dość duży, ale myślę, że kilka godzin świetnej zabawy naszych pociech w Ocean Park Władysławowo, jest jak najbardziej jej warte.